Margita Mária Alacoque / Apoštolka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Francúzska mystička svätá Margita Mária Alacoque už v detstve pocítila nástojčivú túžbu po Bohu a dokonalom živote. Skoro pochopila, že ak niekoho hlboko miluje, túži sa mu podobať i navonok. A tak sa svojmu Milovanému pripodobnila predovšetkým v utrpení a v pokore. Vďaka zápiskom, ktoré si na želanie svojho Pána zaznamenávala, môžeme dnes čítať priamo v riadkoch jej čistej duše.

Ježiš Margite zjavil svoje Najsvätejšie Srdce – ten najčitateľnejší symbol lásky – aby jej ukázal jeho hĺbku a spaľujúcu túžbu milovať a byť milovaný. Stala sa tak apoštolkou Božského Srdca Ježišovho. Zo všetkých síl túžila priviesť každého človeka k milujúcemu Ježišovi. Dychtila po tom, aby celý svet odpovedal na jeho lásku, ktorá je tak často nepovšimnutá. Zachyťme aj my jej úpenlivé volanie: „Aké je to šťastie milovať Boha! Milujte túto lásku, milujte ju dokonale!“ A nebuďme k nemu ľahostajní.Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Trnava
Vydavateľstvo Zachej
Vydanie prvé
Počet strán 176
Formát 140 x 210 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2022

Margita Mária Alacoque

Apoštolka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

zľava
5 %
  • Bežná cena: 8.90€
  • Naša cena: 8.46€

Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.