Rodiny v núdzi

Ak môžeme hovoriť o publikácii, ktorú obrazne nazveme "dokumentácia milosrdenstva" alebo citlivosť na chudobu kresťanskej lásky, tak monografia Rodiny v núdzi je práve tohto typu. So zvláštnou radosťou vítam iniciatívy, ktoré prinášajú zlepšenie životnej situácie rodín v núdzi. Monografia obsahuje "denné cesty" citlivosti na ľudskú chudobu ukazuje čitateľovi ako veľa treba ešte urobiť v sociálnej oblasti, nie niekde ďaleko v misijných krajinách, ale vo vlastnej krajine a meste. (Ks. Prof. dr. hab. Piotr Morciniec)

Téma publikácie je neodškriepiteľne aktuálna. Ľudí, ktorí sa dostali na okraj spoločnosti z rôznych dôvodov, spája fenomén hmotnej núdze. Devízou predloženého textu je, že autorku k napísaniu publikácie viedli osobné skúsenosti s rodinami v núdzi. Niekoľkoročné skúsenosti s rodinami na pokraji existencie sú zreteľné, rovnako ako pozitívny a neodsudzujúci postoj k týmto ľudom. (Mgr. Ján Knapík, PhD.)

Publikácia je popretkávaná skutočnými príbehmi ľudí, ktorí denno - denno čelia krajnej chudobe. Venuje sa aj predstaveniu občianskeho združenia Maják nádeje pôsobiaceho v Košiciach, jeho hlavným činnostiam, výsledkom a víziam. Aj vďaka tomuto sa môže stať inšpiratívnou pre všetkých, ktorí hľadajú konkrétne návody, ako pomáhať vo svojom bezprostrednom okolí. (PhDr. Zuzana Ring)

Mať otvorené srdce pre všetkých, ktorým osud kľukatí cestu životom, je dnes veľmi vzácne. Som rád, že ľudia s poslaním pomáhať slabým, existujú aj v našej mestskej časti. Takými sú členovia občianskeho združenia Maják nádeje, predmetom činnosti ktorého je zmierňovanie a odstraňovanie morálnej a hmotnej biedy rodín v sociálnej núdzi. (Ing. RNDr. Emil Petrvalský, starosta mestskej časti Košice)Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Košice
Vydavateľstvo Wydawnictwo Educator
Vydanie prvé
Počet strán 122
Formát 160 x 235 mm
Väzba brožovaná
Dátum vydania 2014

Rodiny v núdzi

zľava
5 %
  • Bežná cena: 6.00€
  • Naša cena: 5.70€