Tajomstvo zoborského kláštora

Súčasní antropológovia dokážu celkom verne zrekonštruovať tvár človeka na základe jeho lebečných kostí. Zrazu sa na nás pozerá niekto konkrétny, kto tu žil možno pred stáročiami.
O niečo podobné sa pokúsil autor románu Tajomstvo zoborského kláštora. Zachované fakty z počiatkov našej národnej, kresťanskej i kultúrnej histórie oživil svojou fantáziou, a tak pred našimi očami defilujú konkrétne osobnosti z čias Veľkomoravskej ríše, ich činy, vnútorné prežívanie a vzájomné vzťahy – to všetko na pozadí dejín. 
Autor František Rábek čitateľovi predstavuje Svätopluka, Gorazda, Cyrila, Metoda, Koceľa aj Rastislava ako ľudí so silnými i slabými stránkami, a píše o tom, čím sa ich mená nezmazateľne zapísali do histórie. Kniha mapuje určitú etapu dejín, ale podľa Rábeka v sebe nesie aj silný odkaz pre súčasnosť: „Ak pochopíme posolstvo života našich predkov, najmä tých, ktorých životy svietia ako majáky už 1150 rokov, hoci z ich tiel už nezostalo nič, môžeme sa aj my stať svetlami, ktoré tak veľmi potrebuje naša doba. A splníme aj naše neopakovateľné poslanie na tomto svete.“Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Trnava
Vydavateľstvo Ikar
Vydanie prvé
Počet strán 240
Formát 170×230 mm
Väzba pevná väzba
Dátum vydania 2020

Tajomstvo zoborského kláštora

  • Naša cena: 12.90€

zľava
5 %
Jednota
Jednota – túžba a sen pre súčasný svet, ktorý ju tak veľmi potrebuje, aj keď zakúsil dramatické dôsl..
6.00€ 5.70€

zľava
5 %
Mária
Mária je srdcom duchovného dobrodružstva Chiary Lubichovej. Prináša nám ju vždy z nového uhla pohľad..
7.00€ 6.65€