Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia / stredný formát, pevná väzba, béžová obálka  s reliéfom

farba obálky: béžová

 

 Vydanie obsahuje označenie jednotlivých biblických kníh - praktické palcové indexátory, ktoré umožnia rýchle vyhľadanie príslušnej knihy.

 

      V skromnom zozname slovenských katolíckych prekladov Biblie má preklad Antona Boteka výnimočné miesto. Autor na ňom pracoval s cieľom

priblížiť biblické texty moderným jazykom. Ten je prvým krokom k lepšiemu porozumeniu neraz neľahkých textov pochádzajúcich z čias od ktorých nás delia dve tisícročia, ba i viac. Okrem zrozumiteľnosti jazyka je obrovskou prednosťou tohto vydania jeho doplnenie úvodmi, komentármi a margináliami Jeruzalemskej Biblie.      

 

Jeruzalemská Biblia je preklad Svätého písma do francúzštiny, ktorý vznikol vďaka mnohoročnému úsiliu Jeruzalemskej biblickej školy, ktorú vedú dominikáni. Vynikajúci biblisti zhromaždili všetky dostupné historické, archeologické, lingvistické a ďalšie relevantné poznatky, ktoré im umožnili napísať ku každej knihe Svätého písma hodnotný úvod. Vďaka týmto úvodom čitateľ vopred spozná základné posolstvo tej-ktorej knihy, historické pozadie jej vzniku, obsahovú štruktúru, jej začlenenie do celkovej štruktúry Svätého písma. Úvod teda vytvára prvotný predpoklad pre správne vnímanie a porozumenie obsahu knihy.

 

Ďalšou špecialitou Jeruzalemskej Biblie sú marginálne odkazy. Na okraji textu nášho vydania sú umiestnené značky biblických kníh s číslom kapitoly a číslom verša. Je to vynikajúca pomôcka, vďaka ktorej sa priamo pri čítaní textu dá nájsť iné miesto v Biblii, ktoré reflektuje tú istú udalosť, na ktorom sa hovorí o tom istom probléme, kde je použitý rovnaký obraz. Ak je takýto marginálny odkaz doplnený znamienkom +, znamená to, že poznámka k označenej pasáži vysvetľuje aj text, pri ktorom sa odkaz nachádza.

 

 

Moderný jazyk Botekovho prekladu a vynikajúci pomocný aparát Jeruzalemskej Biblie s jeho úvodmi, komentármi a margináliami robia z tohto vydania Svätého písma spoľahlivý zdroj svetla, inšpirácie, duchovného povzbudenia a oporu v duchovnom raste pre každého, kto sa podujme pravidelne brať Sväté písmo do rúk a čítať ho. 
 


Kniha
Vydanie Ôsme revidované a opravené vydanie
Dátum vydania 2018
Počet strán 2 588 + 10 strán mapy
Formát 12,5 x 18, 5 cm
Väzba viazaná

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia

stredný formát, pevná väzba, béžová obálka s reliéfom

  • ISBN 978-80-8191-141-5
  • Dostupnosť: Skladom
  • Bežná cena: 30.00€
  • Naša cena: 27.00€
farba obálky: hnedá s reliéfom  Vydanie obsahuje označenie jednotlivých biblických kníh - pr..
30.00€ 27.00€

Správy o zmŕtvychvstaní sú najradostnejšími časťami evanjelií. Tak ako v knižke Kristus vo Veľkom tý..
2.30€ 1.00€

Každého človeka sa určitým spôsobom dotýka utrpenie - či už vlastné, alebo niekoho blízkeho. Čo vted..
1.00€ 0.90€

Ježišov kríž je skutočným potvrdením, ako veľmi nás Boh miluje. Je zjavením milosrdnej Božej lásky..
2.00€ 1.80€

Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.