Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčekové vydanie) / s ilustráciami Stanislava Dusíka

Darčekové vydanie - farba obálky: biela, zlatorez  (pozlátené okraje strán), ilustrácie Stanislava Dusíka

(Táto verzia neobsahuje výrezy s označeniami jednotlivých biblických kníh)

      V skromnom zozname slovenských katolíckych prekladov Biblie má preklad Antona Boteka výnimočné miesto. Autor na ňom pracoval s cieľom priblížiť biblické texty moderným jazykom. Ten je prvým krokom k lepšiemu porozumeniu neraz neľahkých textov pochádzajúcich z čias od ktorých nás delia dve tisícročia, ba i viac. Okrem zrozumiteľnosti jazyka je obrovskou prednosťou tohto vydania jeho doplnenie úvodmi, komentármi a margináliami Jeruzalemskej Biblie.      

Jeruzalemská Biblia je preklad Svätého písma do francúzštiny, ktorý vznikol vďaka mnohoročnému úsiliu Jeruzalemskej biblickej školy, ktorú vedú dominikáni. Vynikajúci biblisti zhromaždili všetky dostupné historické, archeologické, lingvistické a ďalšie relevantné poznatky, ktoré im umožnili napísať ku každej knihe Svätého písma hodnotný úvod. Vďaka týmto úvodom čitateľ vopred spozná základné posolstvo tej-ktorej knihy, historické pozadie jej vzniku, obsahovú štruktúru, jej začlenenie do celkovej štruktúry Svätého písma. Úvod teda vytvára prvotný predpoklad pre správne vnímanie a porozumenie obsahu knihy.

Ďalšou špecialitu Jeruzalemskej Biblie sú marginálne odkazy. Na okraji textu nášho vydania sú umiestnené značky biblických kníh s číslom kapitoly a číslom verša. Je to vynikajúca pomôcka, vďaka ktorej sa priamo pri čítaní textu dá nájsť iné miesto v Biblii, ktoré reflektuje tú istú udalosť, na ktorom sa hovorí o tom istom probléme, kde je použitý rovnaký obraz. Ak je takýto marginálny odkaz doplnený znamienkom +, znamená to, že poznámka k označenej pasáži vysvetľuje aj text, pri ktorom sa odkaz nachádza.

 

Moderný jazyk Botekovho prekladu a vynikajúci pomocný aparát Jeruzalemskej Biblie s jeho úvodmi, komentármi a margináliami robia z tohto vydania Svätého písma spoľahlivý zdroj svetla, inšpirácie, duchovného povzbudenia a oporu v duchovnom raste pre každého, kto sa podujme pravidelne brať Sväté písmo do rúk a čítať ho. 
 

 

 Kniha
Vydanie Siedme opravené a revidované
Dátum vydania 2017
Počet strán 2 588 + prílohy : 8 strán ilustrácie a 10 strán mapy
Formát 16,5 x 24 cm
Väzba viaz.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčekové vydanie)

s ilustráciami Stanislava Dusíka

  • ISBN 978-80-8191-084-5
  • Dostupnosť: Skladom
  • Bežná cena: 50.00€
  • Naša cena: 45.00€
Ježišov kríž je skutočným potvrdením, ako veľmi nás Boh miluje. Je zjavením milosrdnej Božej lásky..
2.00€ 1.80€

28. marca uplynulo pol tisícročia od narodenia jednej z najvýznamnejších učiteliek duchovného života..
5.00€ 4.50€

  Táto kniha je podľa kritikov míľnikom v modernom biografickom výskume života svätého Ignác..
16.60€ 14.94€

Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.