Františkánska mariológia a jej využitie v katechéze

Názov Františkánska mariológia... neznamená, že by františkáni mali inú, osobitnú mariológiu, ale vyjadruje, že františkáni sa v pravom čase pričinili o hlbšie chápanie právd o Panne Márii, čím obohatili celú Cirkev.

Panna Mária má z Božej vôle výnimočné postavenie v dejinách spásy: dokazuje to skutočnosť, že sa o nej píše v prvej i poslednej knihe Svätého písma. Je rozhodujúcim spôsobom vložená do vášnivého nepriateľského duchovného boja, boja na život a na smrť, ktorý vo svete reálne existuje. Tak ako kedysi v rajskej záhrade, aj v súčasnosti sa diabol neúnavne usiluje oddialiť svojimi intrigami srdcia ľudí od Boha, aby ich zvádzal a priviedol do večného nešťastia.

Súčasná katechéza nutne potrebuje mariológiu. Je veľmi žiaduce, aby aj dnešná mládež poznávala a vytvárala si osobný vzťah so Ženou odetou slnkom ako s vlastnou duchovnou mamou, aby v živote neblúdila a nedávala sa klamať zákerným, ale aj inteligentným Božím odporcom sľubujúcim to, čo nemôže dať. Mária bezpečne privádza k Ježišovi. Jej Nepoškvrnené Srdce je ako Noemova archa v čase potopy. Františkánski mariánski svätí obohacujú mariológiu svojím špecifickým spôsobom, lebo odovzdali ďalším generáciám o Panne Márii to, čo spoznali hlavne v modlitbe na kolenách, zo živého bytostného vzťahu s ňou. Mariánska spiritualita spojená s františkánskou napomáha efektívnosti, životnosti, dynamike katechézy, podporuje novú evanjelizáciu a šírenie Božieho kráľovstva.Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Bratislava
Vydavateľstvo Katolícka Univerzita v Ružomberku
Vydanie prvé
Počet strán 112
Formát 148×210 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2018

Františkánska mariológia a jej využitie v katechéze

zľava
5 %
  • Bežná cena: 5.90€
  • Naša cena: 5.60€