Kulmenie / Vedeli ste, že...?

Vedeli ste, že jeden z najpredávanejších autorov súčasnosti Paulo Coelho má za sebou búrlivý životný príbeh, tri manželstvá, drogy, členstvo v satanistickej sekte, pobyty na psychiatrii, no v súčasnosti žije len pár kilometrov od Lúrd, kam sa chodí často modliť?

Vedeli ste, že v origináli od Karla Maya zomiera Winnetou ako kresťan?
Vedeli ste, že socha Ježiša Krista v Riu de Janeiro je najväčšou monštranciou na svete?
Vedeli ste, že Hans Christian Andersen osobne navštívil na pár hodín Bratislavu, kde získal inšpiráciu pre jednu zo svojich najznámejších rozprávok?
Vedeli ste, že po II. svetovej vojne hlavný rabín mesta Rím Israel - Italo Zolli prijal krst a stal sa katolíkom?
Vedeli ste, že po českom skladateľovi Antonínovi Dvořákovi pomenovali jednu planétku aj kráter na planéte Merkúr?
Vedeli ste, že Ludwig van Beethoven býval často na Slovensku a mal tu i svoju tajnú lásku?
Vedeli ste, že v niektorých ostrovných mestách sa pri diele Georga Friedricha Händla Mesiáš a jeho jasavom Hallelujah diváci vždy postavia?

TOTO VŠETKO A EŠTE OMNOHO VIAC SA DOZVIETE V KNIHE KULMENIE Z DIELNE TV LUX.

Medzi mladými sa často používa anglické slovíčko cool. Môžeme počuť, že niečo je či bolo coolové". Chcú tak vyjadriť, že ich niečo zaujalo prípadne ohúrilo. Keď sme v TV LUX premýšľali o relácii, ktorá by zaujímavým a zrozumiteľným spôsobom priblížila súčasnej generácii umenie a známe diela z oblasti literatúry, architektúry, kinematografie, divadla či hudby, napadlo nám slovné spojenie Kulmenie.
Spojili sme v ňom tri kľúčové slová: kultúra - umenie - coolový".
Kulmenie si televízni diváci veľmi obľúbili. Rozhodli sme sa vám teda to najlepšie z neho priniesť aj v knižnej podobe. Texty vznikali na základe rešeršov článkov, vyhľadávania na internete i osobných poznatkov odborníkov z rôznych oblastí umenia. Prajeme vám, aby boli aj v takejto podobe pre vás coolové" a aby zušľachti¬li vašu dušu. Veď o tom by predsa umenie malo byť. Autori Jozef Kováčik a Pavol DankoKniha
Vydavateľstvo Lux
Vydanie prvé
Počet strán 235
Formát 149×210 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2020

Kulmenie

Vedeli ste, že...?

  • Bežná cena: 9.90€
  • Naša cena: 9.41€
Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.