Nádej ukrytá v smrti / Kresťanský pohľad na smrť a vzkriesenie nášho tela

Táto kniha nie je o smrti. Je o nádeji, ktorú telesná smrť v sebe ukrýva. Scott Hahn z mnohých strán skúma biblický pojem života, pričom rozlišuje bios a V slovenčine obe slová znamenajú život, no bios označuje život tela, zoe označuje život celého človeka. Zoe je život, o ktorom Ježiš v evanjeliách hovorí, že nám ho prišiel dať. Život, ktorý sa nekončí. Začína sa prijatím spásy a smrť tela sa ho netýka. Dokonca telo raz po vzkriesení bude mať účasť na zoe.

Akýmsi vedľajším produktom autorovho uvažovania je riešenie otázky kremácie a postoja Katolíckej cirkvi k nej. Možno spáliť telo, ktoré sa prijímaním Eucharistie premieňalo na Krista? A od kremácie sa dostáva k iného problému dneška k postoju voči telu. Na jednej strane jeho zbožňovanie, na druhej opovrhovanie ním Kniha pomáha vnímať telo v jeho realite zdravia či choroby, života i smrti, pričom zdôrazňuje, že telo, ktoré teraz s našou dušou vytvára našu osobu, bude raz vzkriesené a večne živéKniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Trnava
Vydavateľstvo Redemptoristi - Slovo medzi nami
Vydanie prvé
Počet strán 192
Formát 134×210 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2021

Nádej ukrytá v smrti

Kresťanský pohľad na smrť a vzkriesenie nášho tela

zľava
5 %
  • Autor: Hahn Scott
  • ISBN 9788081930379
  • Dostupnosť: Skladom
  • Bežná cena: 9.30€
  • Naša cena: 8.84€
Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.