Hrdinovia minulosti vzor pre hrdinov budúcnosti / Historky pre tých, čo prijali sviatosť birmovania

Paolo Brenni vyrástol v Berne. Vyštudoval teológiu a pedagogiku. Pracoval ako dušpastier mladých a ako redaktor v mládežníckych časopisoch. Je tiež autorom kníh pre mladých. V čase vydania tohto titulu pôsobil ako farár v Hildisriedene pri Lucerne.

Paul Nufibaumer, tiež žijúci v Hildisriedene, je maliarom a známym ilustrátorom detských kníh. Okrem iných získal Cenu Švajčiarska za ilustrácie kníh pre mládež a tiež striebornú medailu na Bienále ilustrátorov v Bratislave.

Zobrazovanie nadľudských, až hrdinských typov neposlúži nikomu. Skôr naopak - mladému, hľadajúcemu človeku to bráni v rozvoji svojej osobnostnej jedinečnosti. Žiaľ, stáva sa to takmer vždy vychvaľovaním svetových hviezd či idolov.

Paolo Brenni však rozpráva v tejto knihe o rozhodujúcich scénach zo života bežných ľudí, ktorí napriek rozmanitým prekážkam kráčali životom úprimne a odvážne, ako napr. prvý mučeník Štefan, roľnícke dievča Jana z Arcu, Johann Sebastian Bach, spisovateľka Harriet Beecher - Stoweová, židovský maliar Mare Chagall či učiteľka Mária Montessoriová alebo americký kňaz, ktorý sa v New Yorku staral o „Street Kids“, a mnohí ďalší.

Príbehy sú napísané pestro a napínavo, preto môžu byť pekným darčekom. Tiež sa hodia na prípravu birmovancov i na ďalšiu prácu s nimi.Kniha
Vydavateľstvo Oto Németh
Vydanie prvé
Počet strán 142
Formát 110 x 190 mm
Väzba brožovaná väzba (mäkká)
Dátum vydania 2005

Hrdinovia minulosti vzor pre hrdinov budúcnosti

Historky pre tých, čo prijali sviatosť birmovania

  • Autor: Brenni Paolo
  • ISBN 9788088949785
  • Dostupnosť: Skladom
  • Bežná cena: 4.65€
  • Naša cena: 4.42€
Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.