Útecha verných duší v očistci

Po smrti blízkeho človeka sa až pričasto utešujeme slovami: Už mu je dobre! Má to za sebou Vo svojom žiali zabúdame na fakt, že tomu človeku vôbec nemusí byť dobre, ba práve naopak môže mu byť veľmi zle. Napriek tomu rýchlo ochabujeme v modlitbách za zomrelého, ktorý možno práve teraz potrebuje naše modlitby viac než počas svojho pozemského života.

Známe príslovie Zíde z očí, zíde z mysle pravdivo vystihuje postoj veriacich k modlitbám za zomrelých. Viera v očistec a pobožnosti za duše v očistci nie sú medzi veriacimi veľmi živé. Pokiaľ je človek nažive a potrebuje našu pomoc, urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme mu pomohli. Ak je ale mŕtvy, málokedy si uvedomíme, že je potrebné mu pomáhať.

V tejto knihe nájdete poznatky duchovných učiteľov, kňazov a teológov, ktoré sa odvolávajú na Cirkvou schválené zjavenia a príbehy týkajúce sa duší v očistci.

Modlite sa za nás, samy si nemôžeme pomôcť! Túto pomoc očakávame od vás, neodopierajte nám ju! Vy, ktorí ste nás poznali na zemi, ktorí ste nás milovali, azda by ste teraz mohli na nás zabudnúť? Hovorí sa, že v trápeniach spoznávame priateľa; čie útrapy môžu byť prirovnávané k našim? Zmilujte sa nad nami!Kniha
Vydavateľstvo Zachej
Vydanie prvé
Počet strán 136
Formát 130×200 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2020

Útecha verných duší v očistci

  • Bežná cena: 6.90€
  • Naša cena: 6.56€
Preklad koncilových dokumentov, Sylabu omylov a úvodná monografická štúdia   V predkladan..
8.00€ 6.40€

Biblia, Bohom inšpirovaná kniha, ktorú napísali ľudia, ukazuje človeka v jeho prirodzenom prostredí...
17.00€ 13.60€

Vychádza v spolupráci s Teologickou fakultou Trnavskej univerzity. 8. zväzok dlhodobého projektu ..
25.00€ 20.00€

28. marca uplynulo pol tisícročia od narodenia jednej z najvýznamnejších učiteliek duchovného života..
5.00€ 4.00€

Zvuková nahrávka knihy vo formáte MP3 v interpretácii Hildy Michalíkovej   V pokladnici..
8.00€ 6.40€

Tento web používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní týchto stránok súhlasíte s ich používaním. Viac o cookies sa dozviete tu.