Vnútorná sloboda

Žijeme vo svete, ktorý na nás kladie väčšie nároky, ako kedykoľvek predtým. Valí sa na nás nekonečné množstvo e-mailov, termínov, snažíme sa urobiť šťastnými partnera, deti a priateľov. Ako si máme počas toho všetkého udržať pocit slobody?

Autor Jacques Philippe rozvinul jednoduchú, ale dôležitú tému, a to: Ako získať osobnú vnútornú slobodu a podrásť vo viere, nádeji a láske. Vysvetľuje, že dynamika medzi týmito tromi teologickými čnosťami je srdcom duchovného života a zdôrazňuje kľúčovú úlohu nádeje v našom vnútornom raste.

Kniha nás vedie, aby sme aj v tých menej priaznivých vonkajších okolnostiach mali v sebe priestor slobody, ktorý nám nikto nemôže vziať, pretože Boh je našou istotou. Bez tohto poznania budeme určitým spôsobom obmedzení a nespoznáme chuť pravého šťastia.

Autor sa pokúsil oslobodiť naše srdce a myseľ k skutočnému slobodnému životu, ku ktorému sme povolaní. Vnútorná sloboda berie čitateľa za ruku, aby znova objavil slobodu, ktorá prichádza od samotného Krista.

Kým Boží pokoj prevyšuje chápanie všetkého, Jacques Philippe ho robí dosiahnuteľným tým, že ponúka odpoveď na otázku: Ako nájsť pokoj uprostred nášho zložitého moderného života?

 

Jacques Philippe je členom Komunity Blahoslavenstiev od roku 1976. Zastával rôzne zodpovedné funkcie. Je kňazom od roku 1985 a autorom viacerých diel o spiritualite, prednáša na duchovných cvičeniach vo Francúzsku a v zahraničí.

 Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Košice
Vydavateľstvo Komunita Blahoslavenstiev
Vydanie prvé
Počet strán 170
Formát 120 x 180 mm
Väzba brožovaná
Dátum vydania 2013

Vnútorná sloboda

zľava
5 %
  • Bežná cena: 7.70€
  • Naša cena: 7.32€

zľava
5 %
Cesta dôvery a lásky
Krehkému a zranenému svetu, akým je ten náš, Terézia z Lisieux ponúkla „celkom novú malú cestu“ – „c..
5.50€ 5.23€

zľava
5 %
Čas pre Boha
Čo je vnútorná modlitba? Pre koho je určená? Kedy, kde a ako ju konať? Autor jednoduchým a zrozumit..
4.95€ 4.70€

zľava
5 %
V škole Ducha Svätého
Biblia nám predstavuje Ducha Svätého ako Utešiteľa, ako silu zhora, ktorá prichádza na pomoc našej s..
4.95€ 4.70€

zľava
5 %
Modlitba – škola lásky
Zo stretnutia s Bohom sa rodia všetky zmeny v našej spoločnosti i v nás samých, lebo iba kontakt s n..
7.70€ 7.32€