Klenot Nílu

Počas cesty do starobylého kráľovstva Kúš, z ktorého pochádzajú jej predkovia, sa Charilina začne s novou intenzitou zaujímať o minulosť svojej rodiny.
Charilina vyrastá ako sirota v dome svojej tety, kde sa dozvedá iba útržky príbehu tragickej lásky svojich rodičov. Jej krásna tmavá pleť je dôkazom, že jej otcom bol Kúšijec; viac však o ňom nevie. Na návšteve u starého otca, rímskeho úradníka pred dôchodkom, ktorý pôsobí na dvore kúšskej kráľovnej, sa náhodou dozvie, že jej otec žije, a tak po ňom začne horúčkovito pátrať. Starý otec i kráľovná majú svoje dôvody, prečo chcú jeho totožnosť udržať v tajnosti, a zakážu jej ho hľadať. Keď Charilina pochopí, že všetky stopy vedú do Ríma, prepašuje sa na loď dôveryhodného obchodníka.
Len čo Teo zistí, že má na palube čiernu pasažierku, chce sa jej čo najskôr zbaviť. Charilinin príbeh ho však natoľko zaujme, že napokon zmení názor a rozhodne sa bezpečne ju dopraviť na súš – o to viac, keď sa ukáže, že niekto je ochotný aj zabíjať, len aby sa nedostala k pravde.

Úspešná autorka Tessa Afsharová v tomto historickom románe oživuje pred očami čitateľov staroveké kráľovstvo Kúš a Rímsku ríšu a vovádza ich do fascinujúceho sveta plného dobrodružstiev, lásky a postáv, ktoré poznajú z knihy Skutky apoštolov.Kniha
Dostupnosť V kníhkupectve DK Trnava, DK Košice
Vydavateľstvo Kumran
Vydanie prvé
Počet strán 296
Formát 176×250 mm
Väzba brožovaná väzba
Dátum vydania 2022

Klenot Nílu

zľava
5 %
  • Bežná cena: 12.90€
  • Naša cena: 12.26€

zľava
5 %
Rebeka
Dokáže láska uzdraviť dve zlomené srdcia? Keď Rebeke zomrie otec, začne sa o ňu starať jej brat L..
13.90€ 13.21€

Osamelá svadobná kaplnka postavená ako pocta stratenej láske nesie v sebe dlhoročné tajomstvo a náde..
12.90€

Nevýrazná a prakticky uvažujúca Eleanor Braddocková vie, že sa nikdy nevydá, ale vďak..
13.50€